Cadillac se pouští do super-SUV, preedstavil Escalade V

| |

Cadillac už léta prodává sedany a kupé s obřími motory, ještě většími výkony a označením V. Ovšem zatímco BMW a Mercedes-Benz nabízí modely M, resp. AMG iu svých SUV, a dokonce i Jeep nabízí sedmisetkoňový Grand Cherokee Trackhawk, Cadillac s něčím na tenhle způsob přichází až nyní. Přivítejte Modell Escalade V.

foto" aria-label="Galerie Cadillac Escalade V">

Cadillac Escalade V

Foto: Cadillac

Vzhled je díky pár fotkám exteriéru ovšem prozatím vše, co se svět o Escalade V dozvěděl. Automobilka si zatím nechala pro sebe cenu, dostupnost i všechny technické specifikace.

Můžeme asi celkem s jistotou předvídat, že pod kapotou bude osmiválec, ovšem jaký, je otázkou. Nejčastěji se uvažuje o 6,2l motoru LT4, který je dopovaný compresorem a pohání model CT5-V Blackwing výkonem 677 koní a také Chevrolet Camaro ZL1 výkonem 660 koní.

foto" aria-label="Galerie Cadillac Escalade V">

Cadillac Escalade V

Foto: Cadillac

Zmínka padla také o osmiválci Blackwing (jmenuje se stejně jako ona ostrá CT5, ale zároveň ji nepohání), tedy 4,2l jednotce se dvěma turbodmychadly, označené LTA. Ovšem to se jeví nepravděpodobným – už se nevyrábí, poháněl jen Cadillac CT6-V v letech 2018-2020.

Cadillac plánuje escalade V kompletně odhalit na jaře. Zatím o něm hovoří jako o modelovém roku 2023, což by znamenalo start prodejů někdy v druhé polovině letošního roku. S oficiálním dovozem do Evropy bohužel nepočítejme.

foto" aria-label="Galerie Cadillac Escalade V">

Cadillac Escalade V

Foto: Cadillac

Podívejte se na aktuální nabídku nových i ojetých aut Cadillac na Sauto.cz.

Previous

Factbox-Aktuelles zur weltweiten Ausbreitung des Coronavirus | WTAQ-Nachrichtengespräch | 97,5 UKW · 1360 AM

heute covid | Omicron-Symptome, Impfung, BA.2-Subvariante und neueste Daten

Next

Schreibe einen Kommentar

Diese Website verwendet Akismet, um Spam zu reduzieren. Erfahre mehr darüber, wie deine Kommentardaten verarbeitet werden.